Výlety Lipno a okolí

Kam se na Lipně a v okolí určitě podívat ? Pár tipů od nás – zbytek poradíme na místě 😉

Turistika na Lipně

Je toho opravdu hodně, kam se v krásné šumavské přírodě kolem našeho penzionu podívat – tak nabízíme alespoň pár nejpopulárnějších výletů. Ostatní Vám rádi poradíme, až budete u nás 🙂

Plešné jezero

Určitě jste slyšeli o Schwanzenberském plavebním kanálu – unikátní technické památce, kterou se plavilo dřevo. Chcete ho vidět ? Vydejte se na Plešné jezero. Plavební kanál uvidíte (včetně unikátního akvaduktu) a ještě navštívíte nádherné ledovcové jezero pod nejvyšší horou Šumavy – Plechým. Kromě plavebního kanálu uvidíte malý vodopád na Koňském potoce, kamenné moře které před sebou tlačil ledovec, Plešné jezero a když vám zbudou síly, tak třeba i zážitkovou stezku „Duch pralesa“ a památník šumavského básníka a spisovatele Adalberta Stiftera nad Plešným. Od jezera, z kamenného moře, stezky a památníku pak dechberoucí výhledy na Lipno a Šumavu.

Vítkův hrádek

Zřícenina hradu na pravém břehu Lipna láká hlavně svým výhledem na téměř celé Lipno a za dobrého počasí na Alpy. V obci Svatý Tomáš si můžete prohlédnout kostel a od něj se vydat krátkým stoupáním až k Vítkově hrádku. Uvnitř hradu si můžete dát nějaké občerstvení a po zaplacení symbolického vstupného vystoupit na hradby a kochat se výhledem, jaký z jiného místa na Lipně nezažijete.

Stezka v korunách stromů

V porovnání s Vítkovým hrádkem toho tolik neuvidíte, zaplatíte o trochu víc ale zážitek určitě stojí za to. Stezka vede korunami stromů a končí prostornou rozhlednou. Cestou si můžete vyzkoušet různé „adrenalinové“ překážky a přečíst si něco zajímavého. A určitě se vyplatí připlatit si za jízdu nejdelším suchým tobogánem v ČR. Ke stezce se dostanete buď pěšky z parkoviště pod lanovkou v Lipně nad Vltavou nebo lanovkou nebo ekobusem. Stezka je kromě vyhlídkové plošiny bezbariérová. Podobnou stezku navíc s unikátním zooparkem najdete i v nedalekém bavorském Neushönau.

 

Sport na Lipně

 

Cyklistika

Cyklistiku zmiňujeme jako první – přímo kolem penzionu totiž vede úplně nová pobřežní cyklostezka z Horní Plané do Nové pece. Cyklostezek je v našem okolí stovky kilometrů a záleží jen na Vás jak daleko a v jakém terénu chcete jet. Většina nových cyklostezek na Lipně je díky kvalitnímu povrchu vhodných i pro in-line bruslení anebo populární nordic walking.

Vodní sporty

Windsurfing, jachting, splouvání Vltavy – Lipno je plné vody tak by byla škoda jí nevyužít 😉 Netroufáte si na plavbu „pod plachtou“ ? Lodičku si můžete půjčit i u nás a prohlédnout si Lipno z blízka …

Rybaříte ? Tak to si tady dovolenou opravdu užijete ! Lipno je vyhlášený rybářský revír a jaký úlovek si z Lipna odvezete vy, je jen na Vás.

Památky, kulturní akce

Unikátnost Lipna spočívá v propojení sportovních možností, krásné a čisté přírody a množstvím kulturních památek a akcí. Takže kam se určitě podívat ?

V nedaleké Horní Plané třeba do rodného domku Adalberta Stiftera, ve Vyšším Brodě do cisterciáského kláštera a poštovního muzea, do muzea ve Frymburku.

Necelých 30 km od nás je UNESCO město Český Krumlov který krom středověkého centra města a známého zámku nabízí třeba muzeum voskových figurín, muzeum útrpného práva, nezapomenutelnou návštěvu tuhových dolů (včetně originálního oblečení i lampičkou na přilbě), krásnou zámeckou zahradu se světovým unikátem – otáčivým hledištěm.

Pokud máte rádi trochu rušněji, můžete přijet v době konání Markétské pouti v Horní Plané (červenec), kdo si rád poslechne originální šumavský rock, může přijet na Rockfest na letňáku (srpen) a kdo rád ochutná pivo z některého minipivovaru tak v září na Beerfest. Akcí je na Lipně samozřejmě mnohem víc. Pokud Vás zajímají – sledujte náš Facebook.

Přejeme všem našim hostům, aby měli o dovolené krásné počasí. Je to samozřejmě jen přání a bohužel to vždycky nevyjde. Ale pokud to nevyjde zrovna Vám, rádi Vám poradíme, co podniknout, aby i tak Vaše dovolená stála za to. Navíc to může být dobrý důvod, zkusit to příští rok znovu 😉